کتابخانه (SQL SERVER)

کتابخانه (SQL SERVER)

5000 تومان موجود
تهیه کننده : ایوب محمودی فرد
دسته بندی : برنامه نویسی »»» پروژه های SQL

تعداد بازدید ها : 380 بار
تاریخ ثبت : ۱۳۹۶/۰۶/ ۴ ,شنبه, ۱۲:۱۵:۳۵ بعد از ظهرتوضیحات محصول

پروژه کتابخانه نوشته شده با SQL SERVER

این برنامه تا سطح 3NF نرمال سازی شده است.
و فایل مستندات نیز در  پیوست آن موجود می باشد.

نرمال سازی

مراحل نرمال سازی به شرح زیر می باشد.

نرمال سازی سطح 1NF

موجوديت و يا جدولی در فرم اول نرمال است كه تمامی المان های اطلاعاتی آن ( منظور Attribute است ) يكتا و يا اصطلاحا" atomic" باشند


جدولی نرمال سطح 1NF است اگر :

1.    همه کلید های آن تعریف شده باشند.

2.    تمام صفت های آن به کلید اصلی وابستگی تابعی داشته باشند

3.    صفت های آن از دامنه تودرتو نباشند.

نرمال سازی سطح 2NF

موجوديتی در فرم دوم نرمال است که اولا" در فرم اول نرمال باشد و ثانيا" تمامی آيتم های (Attribute) غير کليدی آن وابستگی تابعی به تمام کليد اصلی‌ موجوديت داشته باشند نه به بخشی از آن باشد.

در واقع این سطح بیشتر برای نرمال سازی موجودیت هایی با کلید اصلی مرکب استفاده می شود.


جدولی نرمال سطح دوم است که :

1.   در  1NF باشد

2.   صفت های آن به زیر مجموعه های کلید اصلی وابستگی نداشته باشند .

نرمال سازی سطح NF3

موجوديت و  يا جدولی در فرم سوم نرمال است که اولا" در فرم دوم نرمال بوده و ثانيا" تمام آيتم های غير کليد آن وابستگی تابعی به کليد اصلی داشته باشند ، نه به يک آيتم غير کليد.


جدولی نرمال سطح سوم است که :

1.    در 2NF نرمال باشد.

2.    وابستگی انتقالی نداشته باشد.


نظر بدهید     شماره تلفن اختیاری می باشد !

                       

                          

                            

                

               

               

پایگاه داده sql server

Microsoft SQL Server یک بانک اطلاعاتی از نوع دیتابیس های رابطه ای یا Relational Database می باشد که توسط توسط کمپانی Microsoft ارایه شده و وظیفه اصلی آن ذخیره و بازیابی اطلاعات بر اساس درخواست نرم افزارهای دیگر میباشد.
این نرم افزار دارای نسخه های بسیار متنوع و متناسب با مخاطبان متفاوت و محیط های کار مختلف ( از نرم افزارهای کوچک که اطلاعات در ماشین لوکال خود ذخیره می کنند تا میلیون ها کاربر و ماشین که احتیاج به دستیابی به اطلاعات از طریق شبکه به طور همزمان دارند.)

تاریخچه
کد های پایه ای این نرم افزار ابتدا توسط شرکت Sybase SQL Server طراحی شده بود که بعدها شرکت مایکروسافت امتیاز کامل آن نرم افزار را خریداری نمود.هدف مایکروسافت ازخریداری این نرم افزار، ارتقا دادن آن به سطح عظیم و در نهایت رقابت با دیتابیس های ارایه شده توسط شرکت های Oracle و IBM بود. با این هدف تیمی متشکل از شرکت مایکروسافت، Sybase و Ashton-Tate تشکیل شد و اولین نسخه از این نرم افزار به نام SQL Server 1.0 برای سیستم عامل OS/2 در سال ۱۹۸۹ منتشر گردید. این نسخه در واقع معادل نسخه قبلی آن یعنی Sybase SQL Server 3.0 بود که برای سیستم عامل Unix به انتشار درآمده بود. بعد ها نسخه Microsoft SQL Server 4.21 برای سیستم عامل های NT و Windows NT 3.1 منتشر شد که این امر موجب محبوبیت بیشتر آن نزد کاربران ویندوز گردید. Microsoft SQL Server 6.0 اولین نسخه این نرم افزار برای سیستم عامل های ویندوز NT بود که در ساخت آن از هیچ یک از تکنولوژِی های Sybase استفاده نشد.

بعد از انتشار Windows NT دو شرکت مایکروسافت و Sybase از یکدیگر جدا شده و هر یک از آن ها به طراحی و تلاش برای به دست گرفتن بازار توسط نرم افزار خود پرداخت. مایکروسافت تمامی حقوق طراحی و فروش نرم افزار Microsoft SQL Server را به صورت اختصاصی به نام خود ثبت نمود و شرکت Sybase نیز با تغییر نام نرم افزار خود به Adaptive Server Enterprise برای جلوگیری از بروز اشتباه با نرم افزار مایکروسافت، به تلاش برای رقابت با آن پرداخت.

در حال حاضر با گذشت بیش از ۱۰ سال از انتشار نسخه های قبلی محصولات Microsoft SQL Server (SQL server 2000)، پیشرفته های قابل ملاحظه ای برای افزایش بهره وری این نرم افزار به وجود آمده است. ابزارهای Client IDE و همچنین بسته های مکملی که همراه نسخه SQL Server 2005 منتشر گردید مانند : ابزار ETL (SQL Server Integration Services و یا SSIS)، سرور گزارش گیری (Reporting Service)، ابزار OLAP و یا سرور استخراج داده ها (Data mining server) و یا سرویس های تحلیلی و چندین تکنولوژی پیغام دهی به کاربر نمونه هایی از این امکانات ویژه می باشند.

محصولات مرتبط